Erhvervsnetværk

Der er mange gode grunde til at netværke: Det kan give værdi på mange måder, adgang til viden, idéer og landede kontrakter, men det kan også blot være et fællesskab med ligesindede. Det kan ske i det helt uformelle møde, såvel som det meget målstyrede forretningsnetværk. Det er forskelligt hvilke muligheder, krav og forventninger, der ligger i de enkelte netværk, og det kan være vanskeligt at finde ud af hvilke netværk der findes. Her på siden vil vi gøre vores bedste for at samle informationer om alle erhvervsnetværk på Djursland.

Vi håber at I alle må finde de netværk, der giver mest værdi til jeres virksomhed, og at I giver masser af værdi til de netværk I er en del af.

OBS: Siden er under opbygning. Kender du til netværk, der ikke er på listen, så send venligst besked til kontakt@businessdjursland.dk

Erhvervsnetværk

Navn Web/mail
Erhverv Grenaa www.erhvervgrenaa.dk
Norddjurs Erhvervsnet facebook.com/norddjurserhvervsnet
Syddjurs Erhvervsnetværk
Samarb. ml sponsornetværk og Kaløvig Golfklub
www.sponsornet.dk
Æblekernen
Kvindeerhvervsnetværk i Ebeltoft
Kontakt Line Ebbestrup:
info@denblaabrille.dk

Fagnetværk

Navn Web/mail
Algecenter Danmarks netværk www.algecenterdanmark.dk
Visit Aarhus/Visit Djursland www.visitdjursland.com
Djurslands Turistforening www.djurslandsturistforening.dk
Nordic Destination www.nordic-destination.com
Molbordet www.molbordet.dk
Servicenetværket Nationalparken www.nationalparkmolsbjerge.dk
Djurslands landboforening www.landboforening.dk

Bæredygtighed

Navn Web/mail
Bæredygtighedens Hus, Grenaa Havn www.grenaahavn.dk/
Cirkulært Innovationsnetværk www.syddjurs.dk
www.businessdjursland.dk
Grobund www.grobund.org

Forretningsnetværk

Navn Web/mail
NetSøg – Hornslet og Rønde www.netsoeg.dk
Henrik Dahl Netværk – Grenaa www.henrikdahlnetvaerk.dk

Kontorfællesskaber

Navn Web/mail
Bæredygtighedens hus, Grenaa Havn www.grenaahavn.dk
Møllerup Gods, Rønde www.moellerupgods.dk
M8 Maltfabrikken, Ebeltoft www.uberwerke.dk
Office4you, Hornslet www.office4you.dk
Kystvejens Hotel, Grenaa www.kysthotellet.dk
GameHub, Grenaa www.gamehubdenmark.com
Kontorfællesskabet Mosen, Stenvad Send en mail